• In English
  • Держпродспоживслужба та Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя посилюють співробітництво з підготовки кадрів для сфери лабораторної діагностики

    Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, де поспілкувався з науково-педагогічними працівниками, а також ознайомився із станом наукового та лабораторного обладнання.

    Сергій Захарін розповів науково-педагогічним працівникам університету про ключові результати роботи Держпродспоживслужби, а також її територіальних органів, зокрема в частині підтримки епізоотичного, фітосанітарного та санітарно-епідеміологічного благополуччя, розвитку лабораторної мережі, а також цифровізації відповідних управлінських процесів.

    Він повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Такачука значно активізовано роботу, спрямовану на взаємодію територіальних органів та лабораторій служби із закладами вищої освіти. Функціонує Науково-методична рада Держпродспоживслужби, на засіданнях якої розглядаються питання про апробацію новітніх методів та методик. Чітко окреслено перспективи подальшого цифрового розвитку - зокрема, нині вживаються заходи для розробки нормативно-правових актів для запуску Єдиного порталу Держпродспоживслужби та платформи eFood, які об’єднають функціонал різних інформаційних систем. Здійснюється робота з удосконалення системи електронної ідентифікації тварин (сільськогосподарських та домашніх), а також впровадження цифрових технологій для простежуваності безпечності харчових продуктів. Окрім того, Держпродспоживслужба проводить величезну роботу, спрямовану на відкриття нових ринків.

    Під час робочих зустрічей з науково-педагогічними працівниками профільних кафедр Сергій Захарін акцентував увагу на можливостях поглиблення освітнього співробітництва. Зокрема, кращі студенти університету мають змогу проходити виробничу та переддипломну практику у підвідомчих установах (лабораторіях) Держпродспоживслужби, а після завершення навчання отримати цікаву роботу за фахом. Крім того, можлива організація наукових та навчальних екскурсій для науково-педагогічних працівників та аспірантів, які виконують відповідні дослідження у сфері біохімії, біотехнологій та лабораторної діагностики.

    Ректор університету Олександр Самойленко розповів про новітні науково-практичні роботи, результати яких можуть бути використані в управлінській практиці (у тому числі у сфері лабораторної діагностики, моніторингових досліджень біологічних процесів, цифровізації сфери безпечності харчових продуктів та громадського здоров’я), а також запевнив у високій зацікавленості щодо співробітництва з Держпродспоживслужбою та її територіальними органами. Також окреслено перспективи розширення можливостей лабораторної діагностики у практиці контролю безпечності харчових продуктів.

    «Держпродспоживслужба зацікавлена у співробітництві із провідними закладами вищої освіти, які мають потужну лабораторну базу та готують кваліфікованих фахівців. Сучасний фахівець має бути готовим до прояву новітніх викликів біологічної природи. Не секрет, що ті виклики, які ми переживаємо – не переживала жодна країна світу. У деяких регіонах, наприклад, досить напружена ситуація із забезпеченням якісною питною водою, і на нашу службу лягає велика відповідальність у сфері реалізації відповідних заходів державного впливу. Завдяки сумлінній праці працівників Держпродспоживслужби в цілому епізоотичний, фітосанітарний та санітарно-епідеміологічний стан в регіоні контрольований. Окрім того, ми дбаємо про підвищення якості державних та адміністративних послуг, які надаються громадянам та сумлінному бізнесу. Розробляються нові та удосконалюються наявні цифрові інструменти, зокрема електронні реєстри, а також модернізуються відповідні сервіси електронної демократії. Ми обговорили перспективні формати взаємодії фахівців Держпродспоживслужби та Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, домовились про подальше поглиблення освітнього і наукового співробітництва. Маємо чітке розуміння наявних викликів, а також важливості вирішення тих непростих завдань, які стоять перед нами», – зазначив Сергій Захарін.