• In English
 • Держпродспоживслужба: В Україні проходять навчання з протидії інфекційним хворобам тварин

  В Україні проходять навчання, мета яких – зміцнення харчової безпеки та відпрацювання механізмів реагування на зоонози (інфекційні хвороби тварин). Навчання організовані ВООЗ та проходять за участю представників МОЗ, Центру громадського здоров’я, ФАО, МЕБ, INFOSAN і Держпродспоживслужби.

  Навчання надають можливість оцінити стан координації між секторами охорони громадського здоров’я, здоров’я тварин та безпечності харчових продуктів і зробити її ефективнішою.

  «Зоонози становлять загрозу для здоров’я тварин, а також для здоров’я людини. Крім того, вони негативно впливають на економічну діяльність як великого бізнесу, так і малих підприємств. Сучасні виклики, такі як профілактика нових захворювань і викорінення добре відомих хвороб, вимагають ефективних і сучасних рішень. Я дуже вдячна колегам з ВООЗ за підтримку наших зусиль у боротьбі з такими інфекційними хворобами в Україні», - розповіла Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

  Навчання включають в себе координацію дій з управління інформаційними потоками у випадку виявлення інфекційних хвороб, ризиккомунікацію, відпрацювання процесу подання нотифікацій та проходження імпортно/експортних процедур.

  Очікується, що навчання допоможуть покращити міжсекторальну координацію та співпрацю між сектором громадського здоров’я та сектором охорони здоров’я тварин. Загальною метою є підвищення готовності та реагування на надзвичайні ситуації зоонозного характеру у сфері громадського здоров’я, а також посилення налагодженої та своєчасної комунікації з ВООЗ та INFOSAN.