• In English
 • Держпродспоживслужба та бізнес обговорюють поточний стан експорту зернових та фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі

  Відбулася зустріч Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та представників Комітету зернових та олійних культур Європейської бізнес асоціації. Участь у зустрічі також взяв заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

  Під час зустрічі сторони обговорили поточний стан експорту зернових та фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

  Як наголосив Володимир Лапа, Україна є одним із провідних експортерів у світі сільськогосподарської продукції. Щорічний експорт зернових і олійних культур становить близько 40 млн тонн.

  Експорт з України зерна пшениці в 2016-2017 маркетинговому році становив понад 17,5 млн тонн. При цьому Індонезія в системі експорту пшениці з України посідала 4 місце – понад 1,6 млн тонн (9%). Водночас у 2017-2018 маркетинговому році Індонезія займає 1 місце в статистиці експорту пшениці з України, що становить понад 1 млн тонн.

  У свою чергу Вадим Чайковський зауважив, що при формуванні експортних партій рослин та продуктів рослинного походження потрібно дотримуватись фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. Де це необхідно, зауважив Вадим Чайковський, потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів та готуватись для щорічного обстеження с/г культур для експорту до Китайської Народної Республіки.

  Зокрема, обговорювалися питання процедури проведення обстеження сільськогосподарських культур в період вегетації та встановлення вільних ділянок виробництва від шкідливих організмів, а також логістики із вільних зон.

  Під час зустрічі Держпродспоживслужба надала інформацію про вимоги країн-партнерів у встановленні вільних ділянок від шкідливих організмів у період вегетації с/г культур.

  Крім того, сторони обговорили проект фітосанітарних вимог для експорту української пшениці до Індонезії, який заплановано підписати в квітні поточного року. Члени бізнес-асоціацій зобов’язались ознайомитись з текстом протоколу та надати свої коментарі.

  Учасники зустрічі також зупинилися на перспективах на 2018 рік щодо відкриття експорту української пшениці до Китаю і В’єтнаму та лібералізації експорту до Індонезії, а також програми візиту представників національних організацій захисту рослин.

  Представники бізнес-асоціацій запропонували взяти активну участь у вищезазначених заходах.