• In English
 • Держпродспоживслужба попередила обрахування споживачів на 75 мільйонів гривень


  За 8 місяців 2021 року Держпродспоживслужбою попереджено обрахування споживачів на ринку ЖКГ та ліків на загальну суму 75 млн гривень. Це майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2020 року, коли ця сума складала 41 млн гривень.

  «Держпродспоживслужба контролює правильність застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін. Це дуже важливе питання, яке стосується кожного українця та потребує особливо пильного ставлення. Збільшення розміру повернутих коштів та коштів, на які попереджено обрахування споживачів, свідчить про більш ефективну роботу наших фахівців», - зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

  Загалом протягом цього часу Держпродспоживслужбою здійснено 464 планових та позапланових перевірки суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Під час проведення перевірок порушення встановлені у 73% випадків.

  Складено 223 приписи щодо усунення порушень. Застосовано 237 адміністративно-господарських санкцій на суму 21 млн гривень. Відповідно до прийнятих рішень здійснено перерахунки споживачам та фактично повернуто їм коштів на загальну суму 45 млн гривень (для порівняння, за аналогічний період 2020 року ця сума складала 9 млн гривень).

  Держпродспоживслужба має запобігати порушенням у сфері ціноутворення та не допускати безпідставного зростання цін на споживчому ринку.