• In English
 • Держприкордонслужба: Морські прикордонники щоденно виявляють й негайно припиняють порушення прикордонного законодавства
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 05 червня 2019 року о 13:15

  Щотижня до охорони державних рубежів в Азовському та Чорному морях і на річці Дунай Регіональним управлінням морської охорони Держприкордонслужби залучається близько 20 одиниць корабельно-катерного складу, які у складі 6-7 тактичних груп та поодинці цілодобово несуть службу.

  Під час патрулювання та обстеження районів кожний корабель та катер Морської охорони проходить в середньому понад 100 морських миль на тиждень. При цьому забезпечується контроль режиму судноплавства, що відповідає міжнародному морському праву та міжнародним стандартам безпеки судноплавства і рибальства у внутрішніх водах, в територіальному морі України, її прилеглій зоні та у В(м)ЕЗ, підвищення рівня безпеки судноплавства на якірних стоянках та в акваторіях портів до міжнародних стандартів безпеки.

  Загальними зусиллями всього корабельно-катерного складу, що перебуває на службі, в тісній співпраці із прикордонною авіацією, виявляється та розпізнається понад 360 цілей у всій зоні відповідальності від Дунаю до Азова. Майже третина з виявлених та розпізнаних плавзасобів піддається огляду, за результатами якого, як свідчать аналітичні дані, приблизно 17% мають порушення прикордонного режиму й притягаються до відповідальності.

  У більшості випадків порушення пов’язані із відсутністю документів, що посвідчують особу, та виходом за межі дозволеного району плавання без відповідних засобів зв’язку.

  Морська охорона нагадує, що державний кордон на морі, відповідно до закону «Про державний кордон України», встановлюється по зовнішній межі територіального моря України, яка проходить на відстані 12 морських миль, відлічуваних від лінії найбільшого відпливу як на материку, так і на островах, що належать Україні. А порушення прикордонного режиму та державного кордону тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу на суму до 8500 грн. або навіть адміністративного арешту до 15 діб.