• In English
 • Держлісагентство: за останні 5 років відтворено лісів на площі більше 260 тисяч га
  Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 22 травня 2018 року о 16:46

  Обсяги відтворення лісів за останні п’ять років склали 263 тис. гектарів, що на 15% більше за площу суцільних зрубів (227 тис. га). Про це сьогодні було зазначено під час колегії Державного агентства лісових ресурсів України.

  Одним з питань, яке було обговорено на колегії, це перехід від суцільних до поступових і вибіркових систем рубок для заготівлі деревини.

  Як зазначив начальник Управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Володимир Романовський, є тенденції до збільшення площі стиглих і перестійних насаджень, у зв’язку з чим у майбутньому можливе об’єктивне збільшення норми заготівлі деревини. Тому питання щодо її організації та методів дуже актуальне.

  «В останні роки у Карпатському регіоні поступові та вибіркові системи рубок більш широко застосовуються і складають близько 60% за площею і 47% за запасом», - повідомив він.

  За словами заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, застосування вибіркових систем рубок - це європейська практика, яку необхідно впроваджувати в Україні.

  «Впровадження у лісогосподарську практику вибіркових та поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та забезпечує постійне функціонування лісів, а також більш ефективне використання лісових ресурсів», - наголосив Володимир Бондар.

  Також під час колегії було обговорено переваги та недоліки переходу від суцільних до поступових та вибіркових систем рубок. До переваг відносяться: збереження природи лісових насаджень, безперервне виконання лісом захисних, естетичних і рекреаційних функцій; успішність природного поновлення багатьох деревних порід, зниження витрат на відтворення лісів; посилення стійкості дерев до шкідників і хвороб, зменшення небезпеки вітровалів і буреломів. Зокрема, серед недоліків є труднощі механізації лісосічних робіт, збільшення витрат на заготівлю деревини, відсутність спеціальної техніки у зв’язку з її високою вартістю.

  У зв’язку з цим колегія Держлісагентства вирішила доручити обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Укрдержліспроекту при підготовці матеріалів, які визначають проведення заготівлі деревини, забезпечити збільшення застосування вибіркових і поступових систем рубок.

  «Нам дійсно потрібно переходити на нові методи заготівлі деревини. Звичайно, це потрібно робити поступово, впроваджуючи нові технології. Окрім того, потрібні й відповідні зміни до нормативно-правових актів, що регламентують проведення поступових та вибіркових систем рубок. І цю роботу ми маємо зробити швидко та якісно», - наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.