• In English
  • Держкомтелерадіо: Українська книга перетинає кордони

    Триває благодійна акція «Українським дітям – українську книгу!», започаткована 15 березня 2022 року Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та МКІП. Її мета – забезпечити підручниками та художньою літературою маленьких українців, які через війну змушені були виїхати в безпечні регіони України та за кордон.

    Зокрема, в січні 2023 року 300 дитячих книжок отримала Українська бібліотека в Ганновері (Німеччина), створена за ініціативи Української Спілки Нижньої Саксонії. Майже 1,5 тис. літератури передано до Посольства України в Румунії. В цій країні теж проживає чимало українських біженців.

    Зараз знаходяться в дорозі до Болгарії та Іспанії майже 3 тис. українських книг. Також у січні виїхали автівки до Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Словаччини із загальною кількістю літератури понад 3,5 тис. книг.

    Нагадаємо, станом на січень 2023 року понад 600 тисяч книжок було доставлено до бібліотек, закладів освіти та організацій України та європейських країн. Перевезення книг здійснюється вантажним транспортом волонтерів та волонтерських організацій. Наразі книжкові хаби працюють у Відні та Братиславі. Також ведуться перемовини щодо організації логістичного центру в Польщі для отримання, обробки, розподілу, сортуванню та доставки гуманітарної допомоги для громадян України, які рятуючись від російської агресії змушені були полишити свою країну і зараз тимчасово проживають у різних країнах Європи.