• In English
 • Держкомтелерадіо спрощує надання адміністративних послуг

  Відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" вітчизняні видавництва та підприємства, що випускають та розповсюджують не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), мають право отримати в оренду державне та комунальне майно без проведення аукціону.

  Ця пільга надається на підставі довідки, яку суб’єкти видавничої діяльності отримують в Держкомтелерадіо. Ще донедавна довідки видавилися у паперовому вигляді.

  Для спрощення та доступності надання цієї адміністративної послуги наказом Держкомтелерадіо від 05.08.2021 № 356 було затверджено нову форму довідки про випуск та/або розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою, яка відтепер буде видаватися на бланку Держкомтелерадіо з накладанням електронного підпису керівництва. За наявності електронного підпису, видавці можуть надсилати заяви на отримання довідки також електронною поштою.

  До заяви видавництва та підприємства книгорозповсюдження додають копію свідоцтва про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, а підприємства книгорозповсюдження також завірені підписом керівника відомості про наявність у продажу на момент подання заяви не менше як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою.

  Довідка видається в електронній формі безкоштовно протягом 15 днів з дня надходження заяви від заявника та діє 12 місяців.