• In English
 • Держкомтелерадіо: делегатки 62-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок розповіли про свою участь у міжнародному форумі

  Про досягнення гендерної рівності та розширення можливостей сільських жінок та дівчат йшлося на конференції, організованій Держкомтелерадіо та Укртелерадіопресінститутом 17 квітня 2018 р.

  Представниці низки громадських організацій, які були делегатками  62-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок, ознайомили присутніх з матеріалами міжнародного форуму, поділилися своїми враженнями від спілкування з гендерної тематики з жінками різних континентів, окреслили коло українських проблем у контексті теми сесії «Виклики та можливості досягнення гендерної рівності та розширення можливостей сільських жінок  та дівчат».

  Голова Національної ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська підкреслила, що загальнонаціональні  реформи, які проводяться в Україні у 18 секторах, справляють свій безпосередній вплив на сільські громади. А в них мешкає майже третина жінок нашої країни. На селі гостро відчуваються й усі соціальні наслідки різноманітних перетворень, село є оголеним нервом нашої держави: сільські громади найбільше потерпають від безробіття, низького рівня освіти, медицини, комунікацій, екологічних проблем. Саме сільські родини зазнають найбільше втрат і життєвих викликів через війну на Донбасі.

  На конференції порушувалося й таке болюче для українських сільських родин питання, як гендерно зумовлене  насильство. Як жінки в селі можуть отримати реальну допомогу, коли зазнають насилля в родинах? Про практичну діяльність мобільних бригад  розповіла присутнім кандидат психологічних наук, президент Центру практичної психології ГО «Розрада» Валентина Бондаровська.

  Усі основні матеріали, з якими українська делегація ознайомлювала світову спільноту на 62-й сесії Комісії ООН зі становища жінок «Виклики та можливості досягнення гендерної рівності та розширення можливостей сільських жінок та дівчат», буде розміщено на сайті   Укртелерадіопресінституту.