• In English
 • Держгеокадастр взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Геопростір 2023»

  17–18 жовтня 2023 року у Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Геопростір 2023», присвячена темі «Інфраструктура геопросторових даних: геоінформаційне забезпечення містобудування та відновлення України». Захід відбувся за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Держгеокадастру. Організатори конференції – Науково-дослідний інститут геодезії і картографії, Українське товариство геодезії і картографії, Київський національний університет будівництва і архітектури.

  У перший день заходу в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко виступив з презентацією «НІГД як джерело офіційних даних для прийняття управлінських рішень та відбудови». Він представив присутнім міжнародний досвід функціонування систем НІГД у деяких європейських країнах, а також рекомендації міжнародних експертів за методикою IGIF для розвитку НІГД в Україні.

  Крім того, Дмитро Макаренко зосередив увагу учасників конференції на практичному застосуванні НІГД, зокрема використанні даних НІГД для прийняття управлінських рішень.

  Під час виступу у другий день конференції в. о. Голови Держгеокадастру розповів про сучасний стан розвитку НІГД в Україні, зокрема поінформував про реєстрацію користувачів на геопорталі пілотного проекту НІГД. На сьогодні на геопорталі зареєструвалися усі обласні державні адміністрації, 1 193 територіальні громади та 21 центральний орган виконавчої влади.

  У ході конференції відбулися доповіді та обговорення з питань використання геопросторової інформації в умовах воєнного стану, впровадження геоінформаційних технологій в сферу містобудування, для моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад, використання геоінформаційних технологій, методів інженерної геодезії для відбудови України та управління земельними ресурсами в умовах відновлення держави.

  Участь у заході взяли Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, керівники міністерств і відомств, представники органів місцевого самоврядування, територіальних громад з різних регіонів України, науковці, експерти, представники комерційного сектору. У форматі онлайн до конференції долучилися фахівці у сфері геоінформаційних технологій із Канади, Японії, Польщі, Латвії, Німеччини, Великої Британії, Словенії, Туреччини, Фінляндії.

  Довідково

  Геопростір – серія науково-практичних конференцій, присвячених розвитку інфраструктури геопросторових даних, які об’єднують провідних науковців у сферах геоінформаційних технологій, фотограмметрії, дистанційного зондування, інженерної геодезії, управління земельними ресурсами, містобудування та просторового планування, технологій будівництва.