• In English
 • Держгеокадастр підписав комплексну програму дій у сфері управління земельними відносинами та геопросторових даних

  Держгеокадастр узгодив комплексну програму дій у сфері управління земельними відносинами та геопросторових даних з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Світовим банком). Підписання двостороннього документа з огляду на карантинні заходи відбувалось дистанційно.

  Програма передбачає покроковий план дій, спрямованих на досягнення цілей, окреслених в стратегії Кадастр 2.0: цілковитої прозорості, дерегуляції, підвищення якості конкуренції в земельному секторі та широкого доступу до інформації.

  Світовий банк надає послідовну та системну підтримку в розвитку земельних відносин та сфері геопросторових даних. Як відзначили у СБ, спільна розробка цієї програми є кульмінацією давнього і продуктивного діалогу між Держгеокадастром, Світовим банком і партнерами.

  «Хочу окремо підкреслити, що земельна реформа – це не лише про ринок землі, і про цей її аспект у такому випадку не йдеться. Йдеться про суто технічні та адміністративні заходи, реалізація яких допоможе трансформувати земельні відносини в Україні в конкурентну, відкриту, безкорупційну сферу та реалізувати економічний потенціал галузі», — пояснив Голова Держгеокадастру Денис Башлик.

  Він також підкреслив, що українська сторона формує порядок денний і визначає пріоритети з огляду на досягнення найбільшої користі для громадян України.

  Зокрема, серед пріоритетних напрямів трансформації та розвитку земельних відносин передбачено:

  - Дерегуляцію: реформування системи управління у сфері земельних відносин, зменшення ризиків хабарництва та корупції, зняття штучних обмежень, спрощення доступу населення та бізнесу до земельних ресурсів тощо;

  - Стимулювання конкурентного середовища та розвитку бізнесу: забезпечення публічності та прозорості аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності;

  - Розвиток інфраструктури геопросторових даних, відкриття інформації та впровадження інтеграції даних;

  - Децентралізацію: реалізація простої процедури встановлення та реєстрації меж громад, а також комплексного просторового планування їхніх територій;

  - Антикорупційну політику.

  Впровадження цієї програми має важливе значення для забезпечення прогресу у правовій базі, який буде досягнуто за підтримки багатосторонніх і двосторонніх донорів та досить оперативно принесе бажані результати з точки зору підвищення прозорості, доступу до інформації та конкуренції в земельному секторі.