• In English
 • Держфінмоніторинг підбив підсумки своєї роботи за 9 місяців 2020 року
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 19 жовтня 2020 року о 10:30

  Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Зокрема, за 9 місяців 2020 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 739 матеріалів (з них 399 узагальнених матеріалів та 340 додаткових узагальнених матеріалів).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 60,3 млрд гривень.

  Держфінмоніторингом приділяється особлива увага стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.

  Так, за 9 місяців 2020 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 157 таких матеріалів (48 узагальнених матеріалів та 109 додаткових узагальнених матеріалів).

  У згаданих матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 6,4 млрд гривень.

  Відповідно до законодавства України Держфінмоніторинг спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

  Так, за 9 місяців 2020 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 45 матеріалів (з них 25 узагальнених матеріалів та 20 додаткових узагальнених матеріалів) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України.