• In English
 • Держфінмоніторинг переймає передовий світовий досвід з питань боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 27 липня 2018 року о 16:11

  Групою з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) спільно з Егмонтською групою підрозділів фінансових розвідок оприлюднено Звіт «Приховування бенефіціарної власності».

  Цей звіт представляє глобальний погляд на оцінку того, як юридичні особи, правові організації та професійні посередники можуть допомогти злочинцям приховати незаконні активи.

  Важливою складовою Звіту стали узагальнені експертами індикатори приховування бенефіціарної власності, зокрема індикатори щодо клієнта, ознак підставних компаній (компаній оболонок) та сумнівних  транзакцій.

  Поряд з цим, вказаним дослідженням акумульовано досвід правоохоронних органів та інших експертів приватного сектору, а також звітів з досліджень та розвідки відкритих джерел з інформацією про методи, які використовують злочинці, щоб приховати злочинну власність.

  У Звіті також підкреслюється важливість ефективної реалізації Рекомендацій FATF щодо бенефіціарної власності для забезпечення того, щоб компетентні органи мали доступ до адекватної, точної та своєчасної інформації про бенефіціарну власність та контроль над юридичними особами, що включають зокрема експрес-трасти.

  Звіт ґрунтується на аналізі 106 досліджуваних випадків, що надані 34 різними юрисдикціями, які демонструють, що юридичні особи, головним чином компанії-оболонки, є ключовими у схемах, що розроблені для приховування бенефіціарної власності.

  Принагідно слід виокремити використаний міжнародними експертами приклад ефективної роботи України стосовно розкриття злочинної бенефіціарної власності та розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна колишніми українськими високопосадовцями.

  Також, у Звіті зроблено акцент на необхідності якнайширшого доступу підрозділів фінансових розвідок до інформації, що міститься у державних реєстрах, у першу чергу з питань бенефіціарної власності.

  З представленими у Звіті індикаторами приховування бенефіціарної власності можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу (www.sdfm.gov.ua).