• In English
 • Держенергонагляд продовжує моніторинг готовності соціально важливих об’єктів до роботи в ОЗП
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 14 листопада 2023 року о 09:11

  На виконання доручення Міністерства енергетики України, Держенергонагляд продовжує оцінювати стан готовності до роботи в холодну пору року енергетичних господарств соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад.

  Йдеться про заклади охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та державні установи, визначені Київською міською та обласними державними адміністраціями пріоритетними.

  Представники територіальних органів Держенергонагляду спільно з операторами системи розподілу оцінили виконання заходів із забезпечення надійності енергопостачання 1 774 соціально важливих об’єктів. Також здійснили моніторинг теплових господарств 1 419 закладів та установ. Під час оглядів зафіксовано випадки недотримання вимог у галузі електроенергетики та технічного стану та організації експлуатації енергооб’єктів.

  За результатами оглядів керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації з можливими технічними рішеннями щодо усунення зауважень у визначені терміни.

  Наразі суб’єктами господарювання усунуто більшу половину зауважень у галузі електроенергетики та понад 65 % - у сфері теплопостачання.

  Крім того, проведено моніторинг готовності до роботи об’єктів у сфері теплопостачання у разі виникнення позаштатних ситуацій.

  Станом на 01 листопада 2023 року представники Держенергонагляду за зверненням суб’єктів господарювання оглянули 2 424 об’єкти – 1 755 котелень та 669 центральних теплових пунктів. Керівникам суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання надіслано рекомендаційні листи щодо усунення виявлених порушень.

  Держенергонагляд тримає на контролі виконання рекомендацій та наголошує, що усунення зауважень, виявлених під час моніторингів, допомагає забезпечити безперебійну роботу енергооб’єктів та ефективне використання енергії під час проходження ОЗП.