• In English
 • Держенергонагляд: Огляди пошкоджених об'єктів - ключовий крок у відновленні енергетичної інфраструктури
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 11 квітня 2024 року о 10:14

  Держенергонагляд у межах своєї компетенції продовжує виконувати заходи для забезпечення надійного та безпечного електропостачання. Зокрема, фахівці відомства у складі відповідних комісій здійснюють моніторинг об’єктів електроенергетики, пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів. Наразі в оглядах задіяно 80 фахівців Держенергонагляду.

  Моніторинг пошкоджених енергооб’єктів є одним з основних етапів відновлювального процесу. Детальний аналіз даних, отриманих за результатами оглядів, дозволяє вживати необхідних для подолання наслідків заходів.

  Від початку повномасштабного вторгнення комісії вже оглянули 5 115 пошкоджених об’єктів електричних мереж або їх складових у 19 операторів систем розподілу (ОСР), з яких 634 – з початку поточного року.

  За результатами моніторингу комісії склали майже чотири тисячі дефектних актів.

  Зазначимо, що за координації Міненерго минулого року було здійснено масштабну ремонтну кампанію на енергетичних об’єктах, що дозволило Україні стабільно пройти осінньо-зимовий період. Але ворог не полишає спроб зруйнувати нашу енергетичну інфраструктуру. Внаслідок останніх масованих обстрілів зазнали пошкоджень та руйнувань об’єкти генерації та передачі електроенергії. Наразі енергетики докладають всіх зусиль, щоб своєчасно здійснювати відновлювальні роботи.

  Довідково

  Огляди пошкоджених об’єктів електроенергетики здійснюються відповідно до вимог Тимчасового порядку дій операторів систем розподілу з відновлення електропостачання населених пунктів, знеструмлених через пошкодження об’єктів електричних мереж або їх складових внаслідок бойових дій, у період дії в Україні воєнного стану.