• In English
 • Держенергоефективності та GIZ домовилися про активізацію спільної роботи у сфері енергоефективності у контексті відновлення країни

  Держенергоефективності та GIZ домовилися про активізацію спільної роботи у сфері енергоефективності у контексті відновлення країни. Про це йшлося на зустрічі Голови Держенергоефективності Ганни Замазєєвої із керівником проекту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Імою Хреновою-Шимкіною.

  Ганна Замазєєва окреслила плани й стратегію роботи над розвитком сфери енергоефективності у різних секторах економіки, враховуючи потреби відновлення, та висловила підтримку ініціативам GIZ у рамках спільного проекту.

  «Особливо важлива робота з органами місцевого самоврядування всіх рівнів. Впровадження заходів з енергоефективності може стати одним із важелів децентралізації. Оскільки сильно постраждала регіональна економіка, податкоспроможність територіальних громад наразі сильно впала. Тож заощадження, які громади отримують завдяки енергоефективним проектам, можуть бути спрямовані на їхній розвиток», - повідомила Ганна Замазєєва.

  «Усі ті програми і заходи, які ми будемо розробляти та втілювати, будуть позитивно впливати на регіональну економіку», - додала Голова.

  Іма Хренова-Шимкіна також переконана: «Енергоефективність - це основа для зеленого відновлення України. Потрібно не просто відбудовувати, а мати новий концепт розвитку країни на базі заходів з енергоефективності та декарбонізації».

  Аналізуючи пріоритети сьогодення, очільниця проекту розповіла про напрацювання за основними напрямами: сприяння розробці законодавства про енергоефективність, підтримка громад та підприємств, а також підготовка та підвищення кваліфікації фахівців у цій сфері.

  За результатами зустрічі сторони підтвердили готовність до подальшої активної взаємодії, спрямованої на практичний результат.

  Адаптоване до європейських вимог законодавство, ефективна система енергоменеджменту, модернізація будівель та енергоефективне будівництво, висока конкурентоспроможність промислових підприємств – усе це та багато іншого мають бути складовими сталого майбутнього країни.