• In English
 • Держенергоефективності разом із ПРООН опрацьовують фінансові механізми для стимулювання енергосервісу в Україні

  «Енергосервіс – один із тих інструментів, який також допоможе прискорити відновлення українських громад», – наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час робочої зустрічі із партнерами – представниками проекту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» .

  Голова Держенергоефективності окреслила важливість впровадження ефективного ринку енергосервісу в країні, використання його потенціалу для відбудови громад, а також потребу у фінансових інструментах для ЕСКО-компаній.

  «Попри усі виклики та повномасштабну військову агресію росії, в Україні продовжують працювати ЕСКО-компанії, які вкладають кошти в енергоефективність лікарень, дитячих садочків тощо. Наразі триває близько 70 процедур закупівель енергосервісних послуг на суму більше 580 млн гривень», – розповіла Голова.

  Всього в Україні укладено більше 600 енергосервісних договорів на загальну суму більше 1,68 млрд гривень.

  «Насправді ж, потреба в енергосервісі в рази більша, а ринок цих послуг – величезний. Для масштабування енергосервісу важливо створити сприятливі умови для кредитування ЕСКО-компаній, зменшити фінансове навантаження на них», – переконана Голова.

  Ганна Замазєєва також представила партнерам створений Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації, запланований запуск Національної лізингової платформи та низки програм, у тому числі для енергосервісу.

  Представники проекту високо оцінили ініціативи Держенергоефективності і запевнили у готовності долучатися до них.

  Сторони обговорили актуальні питання, з якими стикаються учасники ЕСКО-контрактів, а також можливі інструменти стимулювання розвитку енергосервісу та полегшення доступу компаніям до фінансових ресурсів.