• In English
 • Держенергоефективності окреслило міжнародним партнерам ініціативи для енергоефективної відбудови та посилення стійкості енергосистеми України

  На запрошення МЗС Данії Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва разом із керівництвом Мінінфраструктури та Міненерго взяла участь у круглому столі високого рівня, де спільно із міжнародними партнерами обговорила, як відновити та розвивати сталу енергетичну інфраструктуру в Україні.

  «Показовим є те, що обговорення ініціювали наші вагомі партнери України – UNOPS, заснований ООН, та надійний і вірний друг – Данія. Особисто знаю, наскільки данські партнери віддані спільній справі та підтримці у відбудові як Миколаївщини, так і всієї України», – повідомила Ганна Замазєєва.

  Така безумовна підтримка партнерів додає Україні сил у боротьбі за свою енергетичну свободу та подальший сталий розвиток.

  «Сьогодні усі ми розуміємо, що нам потрібна конкурентоспроможна економіка та стійкий енергетичний сектор. В основі розвитку обох напрямів, переконана, має бути багатогалузева енергоефективність. Адже це підвищує стійкість та конкурентоспроможність національного бізнесу, покращує енергетичну безпеку та доступність енергоресурсів для всіх споживачів, що особливо важливо зараз, під час війни, і це обов'язковий крок на шляху до сталого розвитку», - наголосила Голова.

  Тому Держенергоефективності, як головний енергоменеджер країни, працює над тим, щоб відновлення країни та усіх секторів відбувалося за принципом «Енергоефективність передусім», а також із використанням чистих технологій та інновацій.

  Варто зауважити, що не зважаючи на військове вторгнення росії, українці не зупиняються на шляху до енергонезалежності. Попри усі складнощі:

  • взимку в одному з міст встановлено газову когенераційну установку;
  • навесні запустили перший в Україні біометановий завод;
  • введено в експлуатацію першу чергу вітропарку, який стане найбільшим у Східній Європі.

  Важливо, що Україна має ще колосальний потенціал для реалізації численних «зелених» проектів: розвитку енергетичних кластерів на основі біоенергетичних проектів, масштабного виробництва біометану, впровадження проектів з енергетичної утилізації відходів, створення водневих хабів тощо.

  «Для того, щоб стимулювати впровадження проектів з енергоефективності в громадах, ми в Держенергоефективності працюємо над створенням механізмів для мобілізації інвестицій, залучення найкращих технологій, реалізації програм тощо», - підкреслила Ганна Замазєєва та розповіла про спільні із командою Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова ініціативи:

  • створений Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації;
  • заплановане запровадження Національної платформи з декарбонізації - універсального державного інструменту фінансування енергоефективних проектів для домогосподарств, громад та бізнесу.

  Презентуючи такі перспективні фінансові інструменти, Голова отримала чимало відгуків від данських та інших іноземних компаній, вже зацікавлених співпрацювати.

  Готовність й надалі допомагати Україні із проектами, які сприятимуть надійності енергосистеми та енергонезалежності громад, підтвердили інші спікери – міжнародні партнери. На їхнє переконання, окрім технічної підтримки, цінним є і буде обмін досвідом та знаннями, а також залучення й активізація приватного сектору у процеси відбудови.

  «Міжнародна спільнота чітко усвідомлює, що енергоефективна та енергонезалежна Україна – це інвестиція в енергетичну безпеку та сталий розвиток Європи. Тож запрошую усіх до партнерства», - підсумувала Ганна Замазєєва.