• In English
 • Держенергоефективності надає органам влади роз'яснення та зразки документів для впровадження систем енергоменеджменту

  Держенергоефективності розробило для органів влади рекомендовані зразки:

  Це універсальні приклади документів, які потрібно розробити усім органам державної влади та місцевим органам виконавчої влади відповідно до вимог постанови Уряду від 23.12.2021 № 1460 «Про впровадження систем енергетичного менеджменту», зокрема:

  Наказом визначається відповідальний (на рівні керівника органу або його заступника) за впровадження системи енергетичного менеджменту, а також структурний підрозділ або особа із покладеними на неї обов’язками щодо створення цієї системи (енергоменеджер).

  Планом встановлюються завдання для конкретних структурних підрозділів, щоб забезпечити цілісний і системний підхід до роботи системи енергоменеджменту.

  Особа, яку призначено енергоменеджером, в тримісячний строк розробляє декларацію енергетичної політики та план функціонування системи енергоменеджменту.

  Розробка даних документів – найперші кроки на шляху організації якісного управління енергоспоживанням.

  Нагадаємо, що енергоменеджмент – важливий фактор підготовки до викликів енергобезпеки. Налагодження такої системи дає змогу створювати умови для розумного управління енергоспоживанням та підвищення рівня енергоефективності. Завдяки некапіталоємним заходам можна досягти економії енергоресурсів в середньому 5% - 15%.

  У разі виникнення питань звертайтеся до відділу енергоаудиту та енергоменеджменту Держенергоефективності: тел. (044) 292-01-09, karpenko0833@gmail.com.