• In English
 • Держенергоефективності із представниками USAID обговорили пріоритети України у сфері енергоефективності

  Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела продуктивну зустріч із американськими партнерами із USAID – керівником USAID Проект енергетичної безпеки Майклом Трейнором та керівницею енергетичного напряму USAID Україна Кетлін Кірш.

  Держенергоефективності із USAID об’єднані спільною місією – енергонезалежність українських громад та всієї країни. Тому сторони обговорили широкий спектр питань за різними напрямами можливої співпраці.

  Разом із своєю командою Голова презентувала американським колегам усі ініціативи, спрямовані на підтримку громад та економіки на шляху до енергоефективності.

  Ганна Замазєєва звернула особливу увагу на такі напрями:

  • створення Національної платформи декарбонізації;
  • запуск навчальних програм у рамках платформи;
  • розвиток високоефективної когенерації в Україні: прийнято Парламентом закон, у розробці якого брало участь Агентство, наразі ведеться робота над розробкою підзаконної бази. Також Агентство налагоджує діалог із громадами, які вже вбачають необхідність у когенераційних установках задля надійного електро- та теплозабезпечення під час опалювального сезону;
  • впровадження реєстру гарантій походження електроенергії, виробленої когенераційними установками;
  • запуск повноцінного реєстру біометану у співпраці із німецькими партнерами та забезпечення визнання українських гарантій походження біометану в ЄС;
  • запровадження української національної схеми сертифікації сталості біопалива відповідно до європейських норм з її подальшим визнанням в ЄС та інші питання.

  Також Голова висловила вдячність USAID за підтримку України не лише у відбудові енергосистеми, а й у питаннях майбутньої водневої енергетики, а саме – за проведене ґрунтовне дослідження задля розробки проекту Водневої стратегії України.

  Американські колеги своєю чергою поділилися результатами своєї роботи та подальшими планами. Вони бачать багато точок перетину у роботі з Держенергоефективності.

  Тому сторони домовилися продовжити діалог та подальшу співпрацю за різними напрямами. Партнери особливо зацікавлені у питаннях високоефективної когенерації, у роботі майбутньої Національної платформи декарбонізації та інших актуальних для громад ініціативах.

  «Продовжуємо діалог! Енергетична стійкість громад та країни на сучасних принципах енергоефективності та декарбонізації – незмінний спільний пріоритет», - підсумувала Голова.