• In English
 • Держенергоефективності: «Зелений перехід» - шанс для України посилити економіку та одночасно покращити екологію у співпраці з ЄС

  Про вигоду «зеленого переходу» як для екології, так і для економіки України розповів т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура в ефірі телеканалу «ПравдаТут».

  Наприклад, європейський зелений курс окреслює шлях ЄС до кліматичної нейтральності та цілий комплекс заходів, щоб досягти мети. Україна у рамках євроінтеграції вже сьогодні опрацьовує напрями для участі у реалізації цього курсу.

  «Зокрема, ЄС планує ввести податок на імпорт тих товарів, які матимуть значний вуглецевий слід. Тобто той, хто використовує значну кількість енергії з викопних видів палива під час виробництва своєї продукції, буде сплачувати податки під час її експорту в ЄС. Це один з викликів, до якого нам треба готуватися вже зараз», - підкреслив Костянтин Гура.

  Загалом енергоємність економіки України, на жаль, є у 2 рази вищою, ніж в середньому у світі. «Для того, щоб виробити одиницю продукції, ми споживаємо у 2 рази більше енергії, ніж у світі, та утричі більше, ніж в ЄС», - пояснив Костянтин Гура.

  Тому потрібно працювати над підвищенням енергоефективності різних секторів економіки. Це і промисловість, і сектор будівель, і транспорт та інші.

  Щоб стимулювати широке впровадження проектів з енергоефективності, вже впроваджено кілька успішних механізмів («теплі кредити», енергосервіс, енергоменеджмент тощо) і розробляються нові інструменти. Усі вони несуть позитивні наслідки: економію енергоспоживання та витрат на енергоресурси, мультиплікативний ефект на економіку, скорочення викидів СО2.