• In English
 • Держенергоефективності: «Зелений» перехід потребує політичної волі, фінансування, інвестиційних проектів, а головне - розуміння кожного громадянина

  «Зелений» перехід потребує політичної волі, фінансування, інвестиційних проектів, а головне - розуміння кожного громадянина. На цьому наголосив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура  у прямому ефірі одного з телеканалів, де разом із директором Асоціації сонячної енергетики Артемом Семенишиним пояснив переваги відновлюваних джерел енергії  для населення.

  «Для нас важливо не лише створювати умови на державному рівні для  так званого «зеленого» переходу, а й інформувати і переконувати суспільство у тому, що енергоефективність та «зелена» енергетика – це вигідно і абсолютно реально. Кожна родина може долучитися до цього глобального тренду, використовувати «чисті» джерела, інвестувати кошти в свою енергонезалежність, платити менше за комірне і при цьому сприяти зменшенню викидів СО2 та покращенню екології. За цим - майбутнє, яке ми творимо сьогодні», - повідомив Костянтин Гура.

  Використання «чистих» джерел енергії у домогосподарствах - це:

  енергетична незалежність споживачів;

  формування нової культури енергоспоживання в суспільстві;

  розвиток малої розподіленої енергогенерації, що важливо для енергосистеми країни у цілому, оскільки виробництво електроенергії відбувається у точці споживання. Цей напрям також передбачено 4-им енергетичним пакетом ЄС.

  За останні 5-6 років попит українців на сонячні панелі стрімко зростає. Якщо на кінець 2015 р. налічувалося близько 240 родин із власними СЕС, то на кінець I кварталу 2021 року – вже майже 32 тис. таких сімей. Це вкладені інвестиції на суму близько 640 млн євро.

  «Важливо, що встановлені в домогосподарствах СЕС – це мала розподілена енергогенерація. Ці 32 тис. родин виробляють на рік 1 млн МВт*год «чистої» електроенергії, що може забезпечити умовно понад 320 тис. домогосподарств», - наголосив Костянтин Гура.

  У свою чергу, директор Асоціації сонячної енергетики Артем Семенишин підкреслив, що драйверами переходу споживачів на «чисті» джерела енергії є також стимул у вигляді «зеленого» тарифу, доступність кредитування подібних проектів українськими банками, а також можливість бути енергонезалежними.

  Щоб підвищувати рівень обізнаності населення про переваги встановлення СЕС та інших технологій використання відновлюваних джерел енергії, Держенергоефективності за підтримки ЄС у рамках Проекту ЄС Twinning проводить інформаційно-роз’яснювальну кампанію – "Чиста" енергія для Вашої родини", яка складається із:

  • 5 інформаційних брошур, з якими можна також ознайомитися і на сайті Агентства: https://saee.gov.ua/uk/content/renewables;
  • відеоролику соціальної реклами, що впродовж року транслюється на 57 регіональних телеканалах.

  Крім цього, Держенергоефективності працює над удосконаленням нормативно-правової бази, щоб розширити можливості для розвитку розподіленої генерації в Україні.

  Для цього Агентство із партнерами розробляє систему Net Metering, що дозволить  споживачам, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел, використовувати її для власних потреб з можливістю постачання в енергомережу надлишкової енергії з подальшим споживанням її в зручний час.

  Детальніше дізнавайтеся на сайті: https://saee.gov.ua/uk/news/3842.