• In English
 • Держенергоефективності впроваджує вимоги ЄС до екодизайну та енергомаркування українського обладнання та техніки

  Попри воєнний стан Держенергоефективності безупинно працює над імплементацією європейських норм щодо екодизайну та енергомаркування українських енергоспоживчих продуктів.

  Так, за останні 3 місяці за результатами напрацювань затверджено:

  • Технічний регламент щодо вимог до екодизайну для місцевих обігрівачів на твердому паливі, постановою Уряду від 03.05.2022 №532;
  • наказом Міненерго від 27.04.2022 № 164 Технічний регламент енергетичного маркування енергоспоживчої продукції, згідно із оновленим законодавством ЄС, який наразі перебуває на державній реєстрації в Міністерстві юстиції.

  Окрім цього, Агентством розроблено проекти постанов Уряду щодо затвердження:

  Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для повітронагрівачів, охолоджувачів, високотемпературних промислових охолоджувачів та вентиляторних доводжувачів;

  • Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для джерел світла та окремих механізмів керування;
  • Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для холодильних приладів;

  а також щодо внесення змін до переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд.

  Затвердження зазначених технічних регламентів та дотримання їхніх вимог дозволить поступово витіснити з українського ринку те обладнання, що є найбільш енергоємним та має негативний вплив на довкілля. Натомість споживачі отримають асортимент енергоефективної техніки.

  Українські виробники, своєю чергою, матимуть більше можливостей для реалізації своїх товарів на ринку ЄС.