• In English
 • Держенергоефективності: Україна та Німеччина обговорили подальші напрями співпраці у сфері енергоефективності

  У рамках Німецько-українського енергетичного партнерства, заснованого двома країнами, стартувала Робоча група з енергоефективності.

  У першому засіданні Робочої групи взяли участь представники обох країн: Федерального міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Міненерго, Мінрегіону, МОН, Держенергоефективності, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Секретаріату Енергетичного Партнерства.

  З української сторони співголовами Робочої групи є Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський та т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  Відкриваючи засідання, представник Міністерства охорони навколишнього середовища ФРН Юрген Кайнхорст запевнив учасників у бажанні та готовності Німеччини ділитися з Україною своїм досвідом у сфері енергоефективності у різних секторах. При цьому, під час співпраці передбачається досягати одного з головних глобальних завдань енергетичного партнерства – декарбонізації.

  У свою чергу, Костянтин Гура наголосив: «Німеччина є нашим стратегічно важливим партнером та прикладом для наслідування у розвитку енергоефективності, а також у запровадженні реформ, інструментів та стимулів, що підтримують впровадження низьковуглецевого розвитку. Зокрема, Держенергоефективності цінує і продовжує тісне партнерство з GIZ, dena, Фондом ім. Ф. Еберта, Фондом ім. Г. Бьолля».

  На сьогодні рівень енергоємності ВВП в Україні втричі вищий, ніж у Німеччині. Тому надзвичайно важливо підвищити енергоефективність, забезпечуючи при цьому економічне зростання, задоволення потреб громадян та підвищення конкурентоспроможності країни.

  Костянтин Гура звернув увагу на важливість прийняття рамкового законопроекту «Про енергоефективність», який наразі готується до другого читання в Парламенті. Тому на цьому етапі потрібно продовжувати співпрацю щодо доопрацювання законопроекту та підзаконних актів.

  Також слід зазначити значну допомогу, яку надають проекти GIZ у сприянні впровадженню Директиви 2012/27/ЄС. Зокрема, триває спільна робота з Мінрегіоном щодо формування законодавства для забезпечення зразкової ролі державних будівель у питаннях енергоефективності та розвитку будівництва будівель із близьким до нульового рівнем енергоспоживання (NZEB).

  Загалом, учасники дійшли згоди щодо формату роботи та пріоритетних напрямів співробітництва, зокрема: імплементації законодавства відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, розвитку енергоефективності у будівлях, промисловості та теплопостачанні, підвищення кваліфікації фахівців, діджиталізації.

  Крім цього, обидві сторони опрацюють ті актуальні завдання, яким також доцільно присвятити увагу у рамках двосторонньої співпраці.