• In English
 • Держенергоефективності: Тепло з біопалива для родини та громади - альтернатива газу

  Держенергоефективності розкриває альтернативні способи опалення у рамках інформаційної кампанії про відновлювані джерела енергії для домогосподарств, яка проводиться за підтримки проекту ЄС Twinning.

  Серед дієвих рішень – використання твердопаливних котлів на брикетах чи пелетах або паливних дровах.

  «Біоенергетика дає широкі можливості зменшувати залежність від імпорту традиційних енергоресурсів. І для цього нам пощастило мати потужний агросектор, щоб використовувати солому, лушпиння соняшника, відходи кукурудзи та генерувати тепло. Джерелом сировини також можуть бути залишки лісового господарства та енергокультури», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  «Завдяки третині відходів агросектору можна замістити в еквіваленті до 10 млрд м3 газу щорічно. Також використання врожаю енергокультур із 4 млн га малородючих земель дозволить заміщувати в еквіваленті до 20 млрд м3 газу у рік. Тобто, біоенергетика допоможе повністю відмовитися від імпорту газу», - наголосив Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності.


  Тож, усі, хто бажає перейти з газу на альтернативне опалення, знайдуть у брошурі «Тепло з біопалива для Вашої родини та громади» корисну інформацію, а саме:

  - переваги різних видів твердопаливних котлів;

  - орієнтовні розрахунки витрат та економії у разі опалення біомасою;

  - процедуру встановлення котлів.

  Нагадуємо, що при встановленні твердопаливного котла у будинку можна скористатися державною підтримкою. За програмою «теплих кредитів» компенсація становить 20%. Головне – подати до 30 листопада до банків підтвердні документи для включення до реєстрів та подальшого відшкодування.

  /Завантажити брошуру/