• In English
 • Держенергоефективності та «Веолія Україна» обговорили можливості співпраці щодо стимулювання використання сміття для виробництва енергії

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із регіональним керівником компанії «Веолія Україна» Маттіасом Фогелем розглянули шляхи стимулювання використання сміття з метою виробництва електричної та теплової енергії в Україні.

  Група Веолія – один із світових лідерів з переробки сміття, що веде успішну діяльність у майже 50 країнах світу, в тому числі і в Україні.

  Компанія також має унікальний досвід у сфері управління мережами опалення, кондиціонування повітря та виробництва відновлюваних джерел енергії.

  За словами Маттіаса Фогеля, у 2016 р. Група Веолія переробила 45 млн тонн сміття від 40 млн муніципальних та понад 500 тис. комерційних клієнтів. Компанія володіє майже 600 об’єктами з управління відходами.

  Водночас сторони розглянули поточну ситуацію із відходами в Україні, рішенням якої може бути встановлення нових потужностей з виробництва енергії із сміття.

  Зі свого боку Сергій Савчук представив фінансову модель проекту будівництва сміттєпереробного заводу, розроблену Держенергоефективності, відповідно до якої з 10 млн тонн сміття, що потрапляє на полігони, можна виробляти 3,5 млн Гкал теплової енергії та 1,2 млрд кВт/год. електроенергії у рік, а у результаті отримати потенціал заміщення газу до 1 млрд м3 щорічно.

  За результатами обговорення сторони домовилися про необхідність проведення додаткових нарад для напрацювання спільних пропозицій стосовно внесення змін до чинного законодавства щодо стимулювання розвитку подібних проектів, а також підготовки фінмоделей будівництва заводів з переробки сміття за різними технологіями.