• In English
 • Держенергоефективності та Національна енергетична адміністрація Китаю напрацьовують практичні шляхи виконання Меморандуму про співпрацю у «чистій» енергетиці

  У Китаї впродовж місяця фахівці Держенергоефективності разом із представниками Національної енергетичної адміністрації КНР та інших відомств розробляли конкретні кроки виконання Меморандуму про співпрацю двох країн у «чистій» енергетиці, підписаного у грудні 2017 р. за участю Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

  Зокрема, під час зустрічі із головними гравцями регулювання енергетичного ринку Китаю - представниками Національної енергетичної адміністрації КНР (NEA) та Державного комітету з розвитку і реформ КНР -  обговорено інвестиційний потенціал «чистої» енергетики України та законодавче поле у цій сфері.

  Китайська сторона звернула увагу на представлені на карті UAMAP потенційні «зелені» проекти, особливо з виробництва біогазу із відходів агросектору та сміття.

  Сторони дійшли згоди щодо необхідності широко популяризувати перспективні українські проекти серед китайського бізнесу, а також створити Спільну робочу групу з відновлюваної енергетики.  

  У рамках Робочої групи передбачається опрацьовувати такі питання:

  розробка спільного пілотного проекту з виробництва біогазу, його техніко-економічне обгрунтування;

  організація спільних study-турів для вивчення практичного досвіду Китаю у «чистій» енергетиці;

  обмін досвідом щодо реалізації державної політики стимулювання розвитку «чистої» енергетики.

  Крім цього, в рамках візиту відбулася зустріч української делегації із представниками Інституту біогазу Міністерства сільського господарства КНР.    

  Сторони розглянули перспективи співпраці у сфері виробництва біогазу та відвідали біогазовий комплекс, встановлений за технічної підтримки зазначеного Інституту.

  Даний біогазовий комплекс переробляє щорічно близько 52000 тонн відходів великої рогатої худоби та виробляє при цьому 292 000 м3 біогазу для 42 домогосподарств.

  Загалом виробництво біогазу в Китаї широко розвинуто. Зокрема, у селищних районах Піднебесної працює близько 45 млн малих біогазових станцій, які виробляють близько 15 млрд м3 біогазу на рік.

  При цьому в Україні також розвивається цей напрям. За останні 3 роки потужності біогазових установок зросли майже втричі: із 14 МВт станом на кінець 2014 р. до 41 МВт станом на кінець березня 2018 року.

  Щоб забезпечити розбудову сфери виробництва біогазу за кращими світовими практиками, передбачається започаткувати партнерство із Інститутом біогазу Міністерства сільського господарства КНР (BIOMA) шляхом підписання Меморандуму.