• In English
 • Держенергоефективності та місцева влада Первомайська розглянули перспективи проектів сонячної енергетики за участю китайських інвесторів

  Можливості встановлення сонячної електростанції у м. Первомайськ на Харківщині обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із першим заступником Первомайського міського голови Антоном Ореховим, комерційним менеджером Китайської машинобудівної інжинірингової корпорації Лі Ксянхе та виконавчим директором Інституту сталого розвитку Станіславом Ігнатьєвим.

  Сторони розглянули перспективи будівництва СЕС потужністю 50 МВт за принципом державно-приватного партнерства. Для станції може бути виділено 100 га земельної ділянки.

  Голова Агентства запевнив учасників зустрічі, що для широкого впровадження подібних «зелених» проектів за участю іноземних інвесторів створено сприятливі умови на законодавчому рівні. При цьому, встановлення цієї СЕС у рамках енергетичної децентралізації має бути стимулом до активних дій для інших мерів міст.

  У свою чергу, Станіслав Ігнатьєв запропонував презентувати цей інвестиційний проект на форумі «BUILD&ENERGY Kharkiv Expo 2018», що відбудеться
  29-30 березня у м. Харкові.

  Також Сергій Савчук звернув увагу китайського інвестора на проекти сонячної енергетики потужністю до 30 кВт. Завдяки установленому вигідному «зеленому» тарифу із прив’язкою до курсу євро в Україні стрімко зростає попит домогосподарств на сонячні панелі. Станом на кінець 2017 р. більше 3 тис. родин перейшли на «чисту» електроенергію, тоді як ще на початку 2015 р. таких охочих було лише 40. Загалом, в країні - близько 6,5 млн домогосподарств.

  За підсумками зустрічі сторони домовилися розробити конкретний план дій щодо запровадження проекту із встановлення сонячної станції на Харківщині.