• In English
 • Держенергоефективності та Інститут відновлюваної енергетики НАН України визначили шляхи майбутньої співпраці

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із Директором Інституту відновлюваної енергетики НАН України, членом-кореспондентом НАН України, доктором технічних наук, професором Степаном Кудрею обговорили актуальні питання розвитку «чистої» енергетики, законопроекти, які готує Агентство, та відзначили необхідність об’єднати зусилля у цій сфері.

  Інститут відновлюваної енергетики НАН України здійснює фундаментальні та прикладні дослідження у сфері виробництва енергії з різних видів відновлюваних джерел. Результати досліджень використовуються для аналізу перспектив розвитку цієї сфери, оптимізації експлуатаційних параметрів «зелених» об’єктів, розробки інноваційних технологій, а також оцінки економічної перспективності проектів.

  Усі напрацювання цінні, адже, наприклад, розроблений Інститутом атлас енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії України використовувався під час розробки Національного плану дій з відновлюваних джерел енергії на період до 2020 року. Також така карта дозволяє бізнесу та інвесторам обрати найвигіднішу локацію для реалізації «зеленого» проекту та проаналізувати його перспективність.

  Крім цього, Інститут активно залучений до навчання студентської молоді НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» та роботи Green Energy Centre - Mіжнародного інформаційно-демонстраційного центру відновлюваної енергетики та трансферу технологій.

  У свою чергу Сергій Савчук представив останні досягнення та плани щодо розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Наразі Агентство працює над низкою законопроектів, покликаних розкрити потенціал виробництва енергії з біомаси та відходів, а також вирішити питання із «резервуванням потужностей» для об’єктів відновлюваної електроенергетики. Голова Агентства запевнив, що напрацювання Інституту, безперечно, стануть нам у пригоді.

  Тож сторони домовилися закріпити співпрацю між Держенергоефективності та Національною академією наук України підписанням відповідного Меморандуму.

  Також планується із експертами інституту працювати над законодавчими ініціативами у «чистій» енергетиці та розглянути фінансово-економічні моделі встановлення біогазової установки на полігоні твердих побутових відходів, заводів з виробництва біоетанолу та біодизеля, а також заводів із переробки відходів та генерації енергії.