• In English
 • Держенергоефективності та Генеральний директорат з енергетики та геології Португалії визначили ефективні шляхи реалізації Меморандуму про співпрацю

  У м. Лісабон (Португалія) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із Генеральним директором з енергетики та геології Португалії Маріо Гедешем, з яким окреслив найактуальніші та взаємовигідні шляхи виконання Меморандуму про взаєморозуміння двох країн у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики, підписаного в грудні 2017 р. під час візиту Президента України Петра Порошенка до Португалії.

  Маріо Гедеш представив здобутки Генерального директорату, діяльність якого спрямована на реалізацію політики щодо сталого енергетичного розвитку та енергозабезпечення у Португалії. Суттєвий внесок у вирішення цих питань зроблено саме завдяки розбудові «чистої» енергетики.

  Вже у 2015 р. частка «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні Португалії складала 28 відсотків. У квітні 2018 р. впродовж кількох днів 100% електроенергії в країні було згенеровано саме об’єктами відновлюваної енергетики, переважно гідро- та вітроелектростанціями.

  До 2020 р. Португалія планує досягти 31% енергії з відновлюваних джерел у кінцевому енергоспоживанні.

  Враховуючи провідні позиції Португалії у «чистій» енергетиці, а також вагомий ресурсний потенціал та успіхи України у залученні більше ніж 1,1 млрд «зелених» інвестицій за останні три роки, партнерство передбачається дуже вигідним.

  Сергій Савчук звернув особливу увагу Маріо Гедеша на перспективи інвестування не лише у виробництво енергії з альтернативних джерел енергії, а також у встановлення заводів із виробництва рідких видів біопалив, переробки відходів з метою генерації енергії, когенерації із використанням біопалива.

  Сторони дійшли згоди щодо необхідності широкої презентації інвестиційної привабливості «зеленої» енергетики України серед португальських компаній та сприяння налагодженню двосторонніх бізнес-зв’язків.

  Окрім цього, учасники зустрічі обмінялися досвідом щодо розвитку сфери енергоефективності у різних секторах економіки та домовилися поглибити партнерство у напрямі імплементації 27-ї Директиви ЄС з енергоефективності.