• In English
 • Держенергоефективності та Данський інвестиційний фонд «IFU» розглянули перспективи реалізації біоенергетичних проектів в Україні

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із інвестиційним директором представництва Данського інвестиційного фонду в країнах, що розвиваються, у т.ч. в Україні Олексієм Пархомчуком розглянули можливості участі данського фонду та компаній в українських проектах із заміщення газу, а саме – щодо виробництва електроенергії та тепла із біомаси.

  Як відомо, за останні кілька років IFU разом з ЄБРР та іншими міжнародними партнерами співфінансував багато проектів «чистої» енергетики загальною потужністю до 400 МВт в Україні.

  Серед проектів, до яких долучився IFU:

  250 МВт ВЕС «Сиваш» на Херсонщині;

  72 МВт СЕС «Яворів» на Львівщині;

  34 МВт СЕС на Вінниччині;

  19 МВт Ганської СЕС на Житомирщині.

  Крім цього, за участю IFU в Україні передбачається запуск програми «Danida Business Finance», що має на меті надання українській стороні безвідсоткових позик для фінансування інфраструктурних проектів, у т.ч. у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності.

  Також сторони зауважили, що зміцненню співпраці України та Данії у відновлюваній енергетиці сприяє Українсько-данський енергетичний центр (УДЕЦ). Це надійний партнер Держенергоефективності у розробці законодавчих ініціатив, стимулюючих механізмів та залучення данського досвіду в цій сфері.

  У свою чергу, Сергій Савчук звернув увагу Олексія Пархомчука на перспективи біоенергетики в Україні та затребуваність проектів із заміщення газу.

  Зокрема, інвестори можуть встановлювати когенераційні установки на біомасі та користуватися одночасно двома законодавчими стимулами, а саме - реалізовувати у мережу:

  - електроенергію із біомаси за «зеленим» тарифом у розмірі 12,39 €ct/кВт*год до 2030 року;

  - теплову енергію «не з газу» за стимулюючим тарифом.

  Загалом, сторони домовилися:

  - опрацювати із IFU потенційні біоенергетичні проекти в Україні;

  - розглянути можливість участі IFU у запровадженні Фонду зелених інвестицій, робота над яким наразі ведеться у рамках Фінсько-українського трастового фонду.