• In English
 • Держенергоефективності та Асоціація українських і арабських бізнесменів та інвесторів розглянули перспективність відновлюваної енергетики в Україні

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із керівництвом Асоціації українських і арабських бізнесменів та інвесторів, під час якої презентував потенціал співпраці та інвестиційну привабливість «чистої» енергетики України.

  Асоціація представляє компанії, які мають значний досвід впровадження «зелених» проектів у країнах Близького Сходу, Північної Африки, ЄС та вже аналізують український ринок.

  Під час зустрічі представники Асоціації відзначили важливість членства України в IRENA для співпраці із різними країнами, у тому числі ОАЕ, у відновлюваній енергетиці.

  Водночас Сергій Савчук поінформував про вже налагоджене партнерство Держенергоефективності із Міністерством енергетики та промисловості (ОАЕ) в рамках укладеного Меморандуму в 2017 році.

  При цьому Держенергоефективності має намір започаткувати співпрацю із Саудівською Аравією.

  Загалом сторони розглянули діюче українське законодавство та  особливості реалізації «зелених» проектів у рамках аукціонів. Особливу увагу сфокусовано на привабливих для інвестицій напрямах:

  - встановлення об’єктів відновлюваної електро- та теплоенергетики;

  - перспективи виробництва біоетанолу та біодизеля;

  - розвиток виробництва СЕС для приватних домогосподарств;

  - встановлення заводів для генерації енергії із сміття.

  Крім цього, учасники зустрічі розглянули можливості розробки фінансових інструментів для інвестицій у проекти «чистої» енергетики в Україні, зокрема, прийняття участі у створенні Фонду зелених інвестицій.