• In English
 • Держенергоефективності та Асоціація ОТГ працюватимуть над формуванням енергонезалежних громад

  Голова Держенергоефективості Сергій Савчук підписав Меморандум про співпрацю із Асоціацією об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для широкого впровадження проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики у місцевих громадах.

  «Завдяки важливій проведеній Урядом реформі децентралізації місцеві громади мають достатні фінансові ресурси, які варто раціонально використовувати на користь громад», - пояснив Сергій Савчук.

  «Окрім цього, кожна громада володіє значним ресурсним потенціалом, щоб вирішити питання енергозабезпечення та стати більш незалежною», - додав він.

  Наприклад, м. Славутич зменшило свою залежність від газу на 40% завдяки твердопаливній котельні потужністю 10,5 МВт, що виробляє тепло із тріски.

  Наступний крок Славутича – встановлення біоТЕЦ потужністю 12,5 МВт електричної та 29 МВт теплової енергії. Додатково планується засадити 5 тис. га енергокультурами як джерелом біомаси.

  Важливо, що ОТГ починають активно займатися питаннями енергоефективності. Так, у серпні цього рроку Мачухівською ОТГ укладено перші ЕСКО-договори у 2 навчальних закладах (с. Плоске та с. Калашники). Завдяки реалізації таких контрактів громада вже в цьому опалювальному сезоні буде економити до 20% енергоресурсів.

  Енергоменеджмент запроваджено в 10 ОТГ, а ще в 35 ОТГ - розробляється.

  Також місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» впровадили 7 ОТГ.

  Отже, сторони будуть працювати над:

  • розробкою та впровадженням місцевих програм з енергоефективності та відновлюваної енергетики;
  • розробкою та впровадженням енергетичних планів із заміщення традиційних видів палива альтернативними;
  • реалізацією проектів генерації енергії з біомаси, біогазу, сміття;
  • реалізацією проектів будівництва потужностей з виробництва біоетанолу та біодизеля;
  • реалізацією проектів впровадження ЕСКО-проектів.