Держенергоефективності у співпраці із центральними органами виконавчої влади сформувало базу близько 2200 будівель держустанов, які потребують термомодернізації та можуть зацікавити ЕСКО-інвесторів.
Оновлену Інформаційну базу потенційних об’єктів енергосервісу опубліковано на веб-сайті Держенергоефективності.
«Енергосервіс – ефективний механізм залучення приватного капіталу в утеплення не лише бюджетних закладів (шкіл, дитсадків, лікарень тощо), а й адміністративних будівель органів влади та інших установ, які їм підпорядковані», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
За його словами, на сьогодні 42 державні установи, у т.ч. центральні органи виконавчої влади, вже надали інформацію. Зокрема, найбільшу кількість об’єктів для енергосервісу запропонували: Мін’юст – 506 об’єктів; МОЗ – 433 об’єкти; Держпродспоживслужба – 376 об’єктів; Мінкультури - 160 об’єктів; ДСНС - 153 об’єкти; Міноборони - 120 об’єктів.
«Закликаю інвесторів ознайомитися із характеристиками нових об’єктів та приймати рішення щодо впровадження енергосервісу», - повідомив С. Савчук.
Нагадаємо, що основна особливість ЕСКО-механізму полягає у тому, що ЕСКО-тендер виграє той, хто запропонує не найнижчу ціну договору, а найвищий показник ефективності енергосервісного договору. Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні та грошову вигоду для установи.
Загалом підвищення енергоефективності держустанов – вірний шлях до зменшення енергоспоживання, а також одне із міжнародних зобов’язань України у рамках імплементації 27-ої Директиви ЄС.
Детальніше про плани органів влади впроваджувати енергосервіс можна дізнатися на IV Форумі енергоефективного партнерства, що проводить Держенергоефективності 27 квітня 2018 р. у м. Києві у КВЦ «Парковий».