• In English
 • Держенергоефективності розробило концепцію програми державної підтримки енергоефективності у різних секторах економіки на 2022-2026 роки

  Держенергоефективності розробило концепцію програми державної підтримки енергоефективності у різних секторах економіки на 2022-2026 роки, - повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, в ефірі програми «Право на правду» 33 каналу.

  «Попри завершення програми «теплих кредитів» у 2020 році, ми ініціювали її продовження у цьому році. Окрім цього, ми маємо більш комплексне рішення. Агентством розроблено концепцію нової державної цільової програми з енергоефективності на 5 років з 2022 р. по 2026 рік. Ця програма буде розширеною. Вона буде розповсюджуватися не лише на населення, а й на підприємства, бюджетні установи, проекти з біоенергетики», - підкреслив Костянтин Гура.

  У рамках нової 5-річної програми учасники зможуть отримати дешеві кредити на енергоефективні та «зелені» цілі. Це стимулюватиме їх до активного інвестування в проекти, щоб оптимізувати енергоспоживання, зменшити витрати на традиційні енергоресурси, термомодернізувати бюджетні установи, стимулювати розвиток електромобілів, переходити на альтернативні види палива.

  Окрім безперечної вигоди для учасників, програма дасть поштовх економічним процесам: запуску численних проектів, створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до бюджетів різних рівнів.

  На реалізацію 5-річної програми пропонується передбачити 10 млрд гривень.

  Наразі концепція програми проходить погодження із зацікавленими центральними органами виконавчої влади.

  Під час інтерв’ю Костянтин Гура також нагадав, що у цьому році для індивідуальних приватних домогосподарств діятимуть «теплі кредити». За умовами програми населення зможе залучити кошти не лише на заходи з утеплення, а й на smart-metering, системи накопичення енергії та електрозарядки для електромобілів.