• In English
 • Держенергоефективності розпочало цикл семінарів з енергоефективності для місцевої влади та громад

  Розвивати енергоефективні громади, які зможуть заощаджувати значні кошти на енергоресурсах та підвищувати якість свого життя, – ключова мета інформаційно-роз’яснювальної кампанії, яку цього року проводить Держенергоефективності з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта та Українською асоціацією енергосервісних компаній.

  Цьогоріч серед перших учасників кампанії - громади Луганської області. Регіональний семінар днями відбувся у м. Сєвєродонецьк.

  Рецепт формування заможної громади – впроваджувати різні дієві інструменти у сфері енергоефективності: системи енергоменеджменту у бюджетній сфері, сертифікацію енергетичної ефективності будівель, місцеві програми співфінансування «теплих кредитів» тощо.

  На цьому наголосили Олексій Корчміт, голова правління Української асоціації енергосервісних компаній, та Роман Мельник, представник Держенергоефективності

  «Бажаєте зекономити 0,5 млн грн у рік - впроваджуйте енергоменеджмент. Хочете допомогти споживачам зменшити витрати на оплату комунальних послуг – співфінансуйте «теплі кредити». Не знаєте, що краще впровадити, - зробіть енергетичну сертифікацію будівель і отримаєте чіткі рекомендації, які заходи дадуть відчутну економію енергоресурсів», - пояснив Олексій Корчміт, презентуючи переваги кожного інструменту.

  На прикладі міста Чернігова Олексій Корчміт пояснив, що впродовж першого року енергомоніторингу 200 бюджетних установ місто зекономило майже 5,5 млн гривень.

  Про актуальність енергетичної сертифікації будівель, її обов’язковість для бюджетних установ та законодавче підгрунтя розповів Роман Мельник, представник Держенергоефективності.

  Завдяки сертифікації кожна бюджетна установа зможе перевірити реальний стан будівлі, обсяг споживання енергоресурсів та отримати рекомендації щодо підвищення рівня її енергоефективності. Термомодернізація та використання енергоощадних технологій дозволить знизити експлуатаційні витрати на утримання будівлі та забезпечити комфортні умови для перебування в ній. Як результат, вивільнені кошти можна буде направити на фінансування інших соціально-значущих проектів.