• In English
 • Держенергоефективності разом із Миколаївською міською радою опрацьовують шляхи впровадження нових потужностей з генерації «чистої» енергії

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно із заступником мера м. Миколаїв Олександром Омельчуком та його колегами обговорили вигідні для міста проекти у сфері «чистої» енергетики, переробки сміття та енергоефективності.

  Вже понад три роки Миколаївська міська рада тісно співпрацює із Держенергоефективності у зазначених напрямах. Зокрема, підписано 3 Меморандуми щодо впровадження:

  - програм «теплих кредитів»;

  - енергосервісу у бюджетних установах;

  - енергоменеджменту в  бюджетній сфері.

  Так, для населення та ОСББ діє програма співфінансування 30% суми «теплого кредиту» або 25% річних. Попит на програму настільки високий, що із виділених на цей рік 3 млн грн фактично всю суму відшкодування вже виплачено лише за кілька місяців 2018 року. Зокрема, майже 2,5 млн грн – для 13 ОСББ, що свідчить про масштабні заходи з енергоефективності за «теплими кредитами».

  Враховуючи таку затребуваність місцевої підтримки, міська рада планує виділити додатково 5 млн грн на співфінансування за «теплими кредитами».

  Крім цього, Миколаїв займає друге місце серед міст України за кількістю укладених ЕСКО-договорів, а саме – 26 контрактів.

  «Також у співпраці із Агентством, беручи до уваги наші рекомендації, місто розпочало енергомоніторинг фактично всіх бюджетних установ. Наразі триває робота щодо ґрунтовного впровадження систем енергоменеджменту», - повідомив Сергій Савчук.

  На фоні таких успіхів влада міста розширює партнерство із Держенергоефективності та тепер фокусується на проектах із використанням відновлюваних джерел енергії, а також сміття.

  Зокрема, сторони обговорили та домовилися разом детально опрацювати:

  шляхи стимулювання мешканців міста до переходу на сонячні панелі та надання співфінансування за кредитами на таке обладнання;

  можливості для розробки якісних проектних пропозицій та техніко-економічних обґрунтувань щодо встановлення когенераційних установок на альтернативних джерелах енергії, на прикладі сучасної теплоелектростанції на біомасі, яку буде відкрито у Кам’янці-Подільському у липні цього року (загальна потужність комплексу, що складається із когенераційних установок, твердопаливних та газових котлів - майже 45 МВт);

  переваги будівництва заводів із переробки сміття та подальшої генерації енергії, що дозволить вирішити екологічні та енергетичні питання міста.

  «Крім цього, плануємо зміцнити співпрацю із Миколаївською міською радою, підписавши Меморандум про партнерство у відновлюваній енергетиці», - повідомив Сергій Савчук.