• In English
 • Держенергоефективності презентувало нідерландському бізнесу широкі можливості реалізації «зелених» проектів на Вінниччині

  Вінницька область – один із перспективних регіонів України для впровадження проектів із використанням відновлюваних джерел енергії, особливо біомаси, - підкреслив Юрій Шафаренко, директор департаменту відновлювальних джерел енергії Держенергоефективності, виступаючи на конференції «Нідерландські рішення використання енергії з відновлюваних джерел для України» 13 червня у Вінниці.

  Конференція відбулася за ініціатив групи нідерландських компаній - учасників Програми «PIB Biobased Energy Ukraine», Посольства Нідерландів в Україні та інформаційної підтримки Держенергоефективності.

  Як повідомив Юрій Шафаренко, станом на 1 квітня 2018 р. у Вінницькій області діють 76 об’єктів відновлюваної електроенергетики, які працюють за «зеленим» тарифом: 50 СЕС загальною потужністю 127 МВт; 24 малих ГЕС загальною потужністю 22 МВт; 2 електростанції, що виробляють електроенергію з біогазу, загальною потужністю 1,63 МВт.

  Разом з тим у Вінницькій області працюють 30 об’єктів, що виробляють теплову енергію з біомаси. Їхня  загальна потужність – 20 МВт.

  «Впродовж останніх кількох років ми удосконалили законодавство таким чином, щоб створити інвестиційно-привабливі умови для бізнесу. Це і прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф, що нівелює ризики інфляції, і прозора система встановлення тарифу на тепло «не з газу», і довгострокові договори на «чисту» електроенергію. У наших найближчих планах – створити конкурентоспроможний ринок твердої біомаси», - розповів Юрій Шафаренко та закликав нідерландські компанії налагоджувати партнерство із українським бізнесом.

  У свою чергу голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій окреслив досягнення регіону у зменшенні споживання газу та зацікавленість регіону у нових інвестиційних проектах: «Якщо говорити мовою цифр, то протягом 2014-2017 років споживання газу на території Вінницької області скоротилося майже вдвічі. У грошовому еквіваленті це майже 2,5 млрд гривень.  Більше того Вінницька область, яка не має багато сонячної енергії, завдяки створеним на ринку конкурентним умовам, генерує сьогодні 25% сонячної енергії в Україні. І попереду у нас ще дуже багато амбітних планів».

  Також у конференції взяли участь заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський та радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Каролін Спаанс.

  Компанії нідерландського консорціуму «PIB Biobased Energy Ukraine» презентували власні напрацювання представникам агробізнесу, компаній у сфері відновлюваної енергетики та харчової промисловості регіону.