• In English
 • Держенергоефективності презентувало інструменти підтримки громад Луганщини у питаннях енергоефективності

  Механізми підтримки громад у питаннях енергоефективності та зменшення енерговитрат презентували фахівці Держенергоефективності 12 липня на Луганщині.

  Луганська область проявляє активність у питаннях енергоефективності.

  Зокрема, сьогодні діють програми здешевлення «теплих кредитів» у містах Кремінна та Лисичанськ, 5 районах, 8 селах та Новопсковській селищній ОТГ.

  «Завдяки подвійній підтримці – держави та місцевої влади – населення може заощаджувати значні суми коштів (навіть до 80%) при утепленні осель», - пояснив Роман Палагусинець, начальник Управління сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності.

  Окрім цього, на Луганщині опрацьовують можливості енергосервісу. Так, вже визначено та оприлюднено 480 потенційних  ЕСКО-об’єктів.

  У 2019 р. оголошено перші в області 10 ЕСКО-тендерів для будівель освіти м. Сєвєродонецьк.  По всім тендерам вже визначено переможців, відбувається процес затвердження істотних умов міською радою.

  «Зверніть увагу, що завдяки цим 10 ЕСКО-проектам у Сєвєродонецьку буде освоєно відразу 3 моделі енергосервісу: класична, поглиблене ЕСКО-партнерство та «ЕСКО+енергоменеджмент». Це унікальний досвід, який потрібно поширювати на всі регіони», - наголосив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт.

  Також у Луганській області запроваджується система енергоменеджменту. Із 2018 р. обласна система енергомоніторингу охоплює 57 установ.

  У м. Сєвєродонецьк діє міська система енергомоніторингу у 58 об’єктах бюджетних установ. Вже у перший рік енергомоніторингу місто заощадило 1,8 млн грн на енергоспоживанні.

  Тож учасники семінару вчергове переконалися у тому, що зазначені ініціативи дозволяють значно покращити енергоефективність у житловому та бюджетному секторах, економити на комунальних послугах та підвищувати добробут громад.

  Представники Держенергоефективності закликали усі РДА, міста та ОТГ регіону запроваджувати програми співфінансування «теплих кредитів», ЕСКО та енергоменеджмент.