• In English
 • Держенергоефективності презентувало дієві інструменти з енергоефективності для ОТГ Тернопільщини

  Держенергоефективності спільно із Регіональним представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні продовжує широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо доступних на сьогодні та вигідних механізмів з енергоефективності саме для ОТГ. Цього разу семінар відбувся для місцевих громад Тернопільської області.

  Переваги утеплення осель за підтримки держави та місцевої влади окреслив Роман Палагусинець, начальник Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності.

  «Важливо, що влада Тернопільської області підтримала урядову ініціативу з енергоефективності та запровадила регіональну програму часткового відшкодування  річної ставки за «теплими кредитами» для фізичних осіб. Так, у 2018 р. на реалізацію цієї програми було вперше виділено 1 млн гривень. Більше 60 тис. грн відшкодування  отримали понад 200 учасників. У 2019 р. регіональну програму розширено ще й на ОСББ. Обсяг її фінансування – також 1 млн грн, з яких вже відшкодовано 230 тис. грн для понад 300 позичальників», - повідомив Роман Палагусинець.

  Особливості співпраці з ЕСКО-інвесторами, процедуру укладання договорів та поточний стан реалізації проектів у цій сфері представив Олексій Корчміт, радник Голови Держенергоефективності.

  Як пояснив Олексій Корчміт, важливою особливістю механізму є відбір виконавця робіт не за найменшою ціною, а за показником ефективності енергосервісного договору. Як показує практика, деякі діючі ЕСКО-проекти демонструють навіть більшу економію енергоспоживання, ніж було заплановано.

  При цьому учасники семінару також звернули увагу на необхідність запровадження енергоменеджменту в бюджетній сфері. Налагодження розумної експлуатації будівель дозволяє заощадити до 15%. Крім цього, наявність енергоменеджера у бюджетній установі сприятиме залученню ЕСКО-інвестора.

  Зокрема, із 2018 р. енергомоніторинг вже запроваджується у Тернопільській області на понад 850 районних, 77 обласних та більше 50 міських об’єктах (мм. Кременець, Шумськ, Бережани, Ланівці).

  Цікаво, що м. Чортків – одне із перших десяти міст в країні, де передбачено фінансове стимулювання енергоменеджерів.

  У тісній співпраці з Держенергоефективності буде продовжено роботу щодо запуску різних інструментів з енергоефективності для підвищення енергоефективності ОТГ.