• In English
 • Держенергоефективності працює над розвитком законодавства у сфері енергоаудиту

  Про роботу над нормативно-правовими актами для врегулювання сфери енергетичного аудиту повідомила Наталія Лагутіна – начальник відділу енергетичного аудиту та енергоменеджменту Департаменту розвитку енергоефективності Держенергоефективності.

  Обговорення відбулося на нараді під головуванням очільника Агентства Валерія Безуса.

  «Енергоаудит є ефективним та загальновизнаним у світі інструментом для аналізу енерговитрат. За його результатами визначається базова лінія енергоспоживання, відносно якої здійснюється подальший облік заощадження енергії. З огляду на широке застосування цього інструменту, його якість є запорукою успіху майже всієї політики з підвищення енергоефективності», - наголосила Наталія Лагутіна.

  Зважаючи на вимоги Закону України «Про енергетичну ефективність», Держенергоефективності працює над розробкою низки проектів актів для вдосконалення сфери енергоаудиту, зокрема:

  щодо затвердження порядку підтвердження кваліфікації осіб, які мають намір провадити діяльність із здійснення енергетичних аудитів процесів, транспорту, та кваліфікаційних вимог до енергетичних аудиторів;

  • щодо затвердження порядку ведення та оприлюднення бази даних енергетичних аудиторів;
  • щодо затвердження порядку ведення та оприлюднення бази даних витягів зі звіту з енергоаудиту, незалежного моніторингу витягів зі звітів з енергоаудиту, незалежної верифікації звітів з енергоаудиту;
  • щодо встановлення розміру плати за незалежну верифікацію звітів з енергетичного аудиту на вимогу замовника енергетичного аудиту.

  Створення такого правового підґрунтя сприятиме прозорій атестації енергоаудиторів за вимогами законодавства, підвищенню якості і прозорості здійснення енергоаудитів, а також незалежній верифікації звітів з енергоаудитів.