• In English
 • Держенергоефективності: Плантації енергетичних рослин – ще один ключ до енергонезалежності

  «За імпорт традиційних енергоресурсів ми сплатили 7.5 млрд доларів США у 2020 році. Це кошти, які мають залишатися в країні, покращуючи економічне становище та забезпечуючи енергетичну незалежність. А імпортні енергоресурси можна замістити місцевими видами палива. Це і агровідходи, і енергетичні рослини», - повідомив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко в інтерв’ю в одному із телеканалів.

  Один із вигідних напрямів біоенергетики – вирощування енергетичних рослин.

  Для енергетичних культур підходять маргінальні (малородючі землі), яких в Україні налічується 4 млн га. Наразі використовується лише 6 тис. га.

  «Для порівняння, вирощування енергорослини на 1 млн га може заміщувати понад 5 млрд куб. м газу в рік», - додав Юрій Шафаренко.

  Так, на Київщині поблизу Обухова висаджено перший полігон енергетичної верби саме вздовж дороги. Плантації закладають один раз та впродовж 25 років отримують з них урожай. Кожні три роки збирають біомасу.

  «Ми порахували: якщо, наприклад, між двома селами 10 км дороги і засадити її такою вербою, то цього достатньо, щоб повністю забезпечувати теплом сільську школу. Крім того, верба не виснажує грунт, а навпаки – робить його більш родючим. А середній дохід складає близько 700 доларів США з 1 га», - розповів засновник Всеукраїнської енергетичної ресурсно-біотехнологічної академії «ВЕРБА» Леонід Мележик.