• In English
 • Держенергоефективності: Опрацьовуються законодавчі та технічні рішення для впровадження електроакумулюючих систем в Україні

  У Комітеті ВРУ ПЕК Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у нараді щодо впровадження електроакумулюючих систем в Україні за участю профільних міністерств, відомств, асоціацій, міжнародних організацій та експертів.

  Засідання стало логічним продовженням продуктивного візиту української делегації на найбільшу в Європі виставку водневих та енергетичних технологій «Hydrogen + Fuel Cells Europe».

  «Як показує світовий досвід, електроакумулюючі системи стають все більш затребуваними. Їхні технічні можливості покращуються, а вартість – зменшується», – повідомив під час виступу Сергій Савчук.

  За даними Bloomberg New Energy Finance (BNEF), із 2010 р. по 2017 р. вартість електроакумулюючих систем у світі зменшилася у 5 разів: із 1000 до 209 доларів/кВт.

  Впродовж наступних 15 років очікується понад 100 млрд доларів інвестицій в ринки накопичення енергії у всьому світі.

  Як пояснив Голова Агентства, в Україні стрімкий розвиток «зеленої» електроенергетики та високий інвестиційний попит зумовлюють гостру потребу в широкому встановленні електроакумулюючих систем. Так, тільки за I квартал ц.р. введено більше 860 МВт потужностей відновлюваної енергетики, з них – більше 680 МВт СЕС та понад 170 МВт ВЕС.

  Використання електроакумулюючих систем дозволить збалансувати роботу енергосистеми; уникнути запуску додаткових блоків теплових електростанцій, що працюють на вугіллі.

  При цьому провідні міжнародні компанії, у т.ч. на виставці «Hydrogen + Fuel Cells Europe», демонструють ефективність водневих інновацій для акумуляції енергії.

  За результатами наради в.о. голови Комітету ВРУ ПЕК Олександр Домбровський запропонував посилити роботу щодо розвитку сфери встановлення електроакумулюючих систем в рамках двох робочих підгруп:

  перша – розроблятиме законодавчу базу та стимули для залучення інвестицій у цю сферу;

  інша – технічні рішення у сфері встановлення електроакумулюючих систем.