• In English
 • Держенергоефективності: Нові можливості для підприємств та «зеленої» енергетики - Net Metering

  На 12-му міжнародному Українському енергетичному форумі Адама Сміта заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко представив Net Energy Metering – механізм підтримки підприємств у переході на використання «чистої» енергії.

  «ЄС має амбітні цілі з декарбонізації. Україна також обрала цей шлях. Водночас ми маємо бути готові і до запланованого в ЄС механізму прикордонного вуглецевого регулювання – CBAM. У цьому може допомогти «зелена» енергетика. Якщо підтвердити, що продукцію вироблено з «чистих» джерел, то вона не буде обкладатися даним податком і буде конкурентною на ринку ЄС», - повідомив Юрій Шафаренко.

  Для розробки нового інструменту розвитку «зеленої» енергетики Держенергоефективності створило робочу групу, до якої увійшли представники центральних органів виконавчої влади, асоціацій, бізнесу, експерти.

  Розрізняють два види механізму Net Energy Metering:

  Net Metering передбачає, що підприємство використовує «чисту» електроенергію, а надлишок віддає в мережу. Потім воно може забрати її з мережі в період, коли обсяг генерації менший, ніж обсяг споживання.

  Net Billing полягає в тому, що надлишок виробленої електроенергії обчислюється за встановленою ціною на ринку.

  «Завдяки Net Energy Metering Ви стаєте енергетично незалежними, оскільки Ви виробляєте «чисту» електричну енергію для власних потреб. Ви також стаєте конкурентними як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, оскільки експортуєте в ЄС свої товари, вироблені із використанням «чистої» енергії, тобто без вуглецевого сліду», - пояснив Юрій Шафаренко.

  Крім цього, підприємства, які будуть генерувати «чисту» енергію для власних потреб, матимуть в перспективі дешевшу електричну енергію.

  Юрій Шафаренко також запевнив, що механізм працюватиме без «зеленого» тарифу і не потребуватиме додаткових зобов’язань від держави.