• In English
 • Держенергоефективності із партнерами працює над створенням конкурентного та прозорого ринку біопалива в Україні

  Збільшення потужностей, що генерують енергію з альтернативних джерел енергії, потребує сталого забезпечення виробників сировиною. На цьому ринку мають бути зрозумілі правила гри, справедлива ціна на біопаливо та якісна сировина.

  «Як показує досвід провідних країн ЄС, ефективним механізмом організації ринку біопалива може стати єдина електронна платформа, де торгуватимуть виробники та споживачі», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  На переконання експертів, електронна торгівля біопаливом сприятиме: підвищенню конкуренції між виробниками; зниженню та вирівненню ціни на сировину; надійному забезпеченню генеруючих потужностей необхідною сировиною.

  Взірцем у запровадженні такої електронної торгівлі біопаливом є Литва, яка у 2012 р. відкрила біржу біопалива «Baltpool». Частка біомаси, придбаної через неї, зросла з 1% у 2013 р. до 86% у 2016 році. Вартість біомаси знизилася до 40% у 2015 р. порівняно з 2012 роком.

  Крім того, збільшилася кількість постачальників завдяки легкому доступу до торгівлі на біржі.

  Аналогічну платформу «Biomass Pool» відкрили у Данії.

  Позитивним прикладом організації торгівлі біопаливом також є біржа біомаси «Graceful Globe».

  Схожа біржа «Minneapolis Biomass Exchange» з 2009 р. діє у США.

  Детальніше про особливості роботи системи електронної торгівлі біопаливом у різних країнах та їхні переваги для України читайте у статті «Електронна торгівля біопаливом: можливості для України» на сайті «Економічна правда» (Співавтори статті: Сергій Савчук – Голова Держенергоефективності; Олександр Домбровський - в. о. голови комітету ВРУ з питань ПЕК; Діана Корсакайте - керівник Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа"; Георгій Гелетуха - голова правління Біоенергетичної асоціації України).