• In English
  • У Держенергоефективності обговорювали підходи до запровадження «зелених» облігацій в Україні

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками GIZ, ПРООН, IFC, банків, інвестиційних компаній провів спільну зустріч, під час якої обговорив законодавчі зміни для запровадження «зелених» облігацій в Україні.

    За даними міжнародної організації Сlimate Bonds Initiative, загальний обсяг розміщення «зелених» облігацій у cвіті у 2018 р. сягнув вже 389 млрд доларів. Це у 2,4 раза більше, ніж у 2017 р., і майже в 1000 разів більше, ніж 10 років тому.

    Увагу цьому інструменту приділяють центральні банки Великої двадцятки (G20), Європейська Комісія, Світовий банк, IFC, ЄБРР, ЄІБ, ОЕСР тощо.

    При цьому майже 2/3 коштів, залучених від випуску «зелених» облігацій, спрямовується на:

    • відновлювану енергетику - 43%;
    • енергоефективність - 24%.

    З огляду на зазначені показники запровадження ринку зелених облігацій в Україні може стати ефективним інструментом:

    • здешевлення фінансових ресурсів на «зелені» проекти;
    • мультиплікатора залучення інвестицій, оскільки «зелені» облігації можуть бути випущені багатьма суб’єктами (Уряд, муніципалітети, банки, міжнародні фінансові організації, спеціалізовані фонди тощо).

    Так, Держенергоефективності спільно з проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку вже розроблено законодавчі норми, які утворюють правові засади для емісії зелених облігацій в Україні.

    Ці норми включено до законопроекту щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів.

    Наразі учасники наради спільно з міжнародними партнерами дійшли згоди щодо необхідності розробити план заходів із стимулами для запровадження ринку зелених облігацій в Україні, який відповідатиме міжнародним практикам.