• In English
 • Держекоінспекція спільно з Держводагенством розпочали роботу над впровадженням системи оперативного стеження за станом водойм
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 02 листопада 2020 року о 11:18

  Державна екологічна інспекція та Державне агентство водних ресурсів підписали Меморандум про співпрацю, в рамках якого впровадять систему оперативного спостереження за станом водних ресурсів.

  Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

  «Посилюємо контроль по воді! Державна екологічна інспекція України підписала Меморандум про співпрацю з Державним агентством водних ресурсів України», - наголосив Андрій Мальований.

  За його словами, у рамках співробітництва плануються реалізувати наступні цілі:

  1) Впровадження системи оперативного спостереження за станом водних ресурсів. Для цього планується здійснення автоматизованого контролю показників забруднюючих речовин у скидах, що дозволить швидко визначати відхилення та підраховувати збитки за недотримання природоохоронного законодавства;

  2) Взаємна координація дозвільної процедури при оформленні спецводокористування для актуалізації наявної у ДЕІ інформації;

  3) Обмін даними про результати перевірок, стан водойм, звітність водокористувачів, тощо, між ДЕІ та Держводагентством;

  4) Організація спільних заходів для підвищення правової обізнаності населення.

  «Реалізація таких цілей у співпраці з Держводагентством дасть Держекоінспекції змогу оперативніше реагувати на порушення у сфері водокористування, виявляючи їх ще на тому етапі, коли вони становлять найменшу загрозу для довкілля.

  Завдяки появі автоматизованої системи, яка у реальному часі буде відстежувати стан водних об’єктів, ДЕІ зможе швидко фіксувати будь-які відхилення. А координація щодо контролю за оформленням та наявністю у підприємств дозволів на спецводокористування дасть можливість інспекції впливати на встановлення таких вимог, які забезпечать екологічне та раціональне використання водних ресурсів.

  Це дозволить забезпечити виконання Держекоінспекцією її головної функції – збереження чистого довкілля», - додав Андрій Мальований.