• In English
 • Держекоінспекція проконтролювала підприємства, що здійснюють скид та забір води в Україні
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 11 листопада 2021 року о 10:39

  Вже 40% підприємств-водокористувачів перевірено Держекоінспекцією в рамках масштабних заходів контролю на об'єктах, що здійснюють скид і забір води по всій Україні.

  На сьогоднішній день тероргани ДЕІ завершили перевірки на 205 підприємствах з 507. Зараз тривають перевірки 42 суб’єктів господарювання.

  У відомстві нагадали, що у серпні Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України щодо водної безпеки держави. На виконання цього рішення голова ДЕІ звернувся до Прем’єр-міністра з переліком підприємств, що здійснюють водокористування, та з проханням дати доручення на проведення перевірок.

  Масштабне інспектування підприємств, що здійснюють скид та забір води, необхідне для посилення захисту річок. Внаслідок їх забруднення, в тому числі, промисловістю, за останні 25 років в Україні зникло аж 100 таких водних об'єктів.

  У Держекоінспекції вважають, щоб зберегти водні ресурси країни, потрібно найближчим часом забезпечити модернізацію очисних споруд промислових водокористувачів та зобов’язати підприємства без дозволів на водокористування їх отримати. Це дозволить забезпечити високу якість води для питних і господарських потреб та захистити цінні водні об’єкти від знищення.