• In English
 • Держекоінспекція: Хто і як може стати громадським інспектором
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 18 червня 2021 року о 10:17

  Під час прийому громадян в Офісі Держекоінспекції у Кривому Розі Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований розповів про повноваження громадських інспекторів. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

  «Наразі по всій Україні діє близько 500 таких інспекторів. І Держекоінспекція продовжує працювати над розширенням цієї мережі. До її складу входять потужні та авторитетні екоактивісти, фахівці-екологи та небайдужі громадяни», - зазначив Андрій Мальований.

  Під час прийому він розповів, що потрібно, аби стати громадським інспектором.

  «Перш за все - це мотивація. Людина повинна хотіти вкладати час та зусилля у захист довкілля. По друге - досвід активної природоохоронної діяльності в громадських організаціях чи спілках», - зауважив Андрій Мальований.

  Для того, щоб стати громадським інспектором, потенційний кандидат повинен пройти кілька етапів.

  «Спершу необхідно подати заяву та рекомендацію від громадської організації до підрозділу ДЕІ. Потім – співбесіда та отримання посвідчення громадського інспектора. Після цього людина повинна пройти навчання, щоб детальніше вивчити природоохоронне законодавство, свої права та обов’язки на посаді», - пояснив Андрій Мальований.

  Загалом до повноважень громадського інспектора входить участь у перевірках спільно з працівниками ДЕІ, допомога у складенні адмінпротоколів та розрахунку збитків.

  «Сподіваюсь, що тенденція до розширення цього громадського сектору буде продовжуватись. Це дозволить посилити екоконтроль, зробити його відкритішим та прозорішим», - додав Андрій Мальований.