• In English
  • Державними інспекторами з контролю за використанням та охороною земель Запорізької області проведено 454 перевірки дотримання вимог земельного законодавства

    З початку поточного року фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області розглянули 2 375 звернень юридичних, фізичних осіб і правоохоронних органів, видали 833 накази про здійснення державного контролю, згідно з якими провели 454 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на землях загальною площею 17,3 тис. гектара. За результатами перевірок виявлено 277 порушень земельного законодавства.

    З метою вжиття заходів для усунення порушень земельного законодавства державні інспектори склали 113 протоколів про адміністративні правопорушення, вручили 112 приписів та видали 104 постанови про накладання адміністративного стягнення на суму 16 728 гривень. На сьогодні штрафні санкції сплачено порушниками у повному обсязі.

    Також за результатами перевірок, державними інспекторами нараховано 4,27 млн грн шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням та зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. Із загальної суми в добровільному порядку порушниками відшкодовано до місцевих бюджетів 688,5 тис. гривень. З метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та примусового відшкодування розміру завданої шкоди 24 справи на загальну суму 2,67 млн грн направлено до правоохоронних органів, всі інші матеріали передано до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області для подання позовів до суду.